ورود

دپارتمان مهارتهای زندگی، ارتباطی و توسعه فردی

عناوین

معرفی دپارتمان دوره‌های آموزشی : ▼
اصول و فنون کاربردی مذاکره هوش هیجان رزومه نویسی خلاقیت و نوآوری در محیط کار برنامه ریزی و گزارش نویسی مهارت کار تیمی برند سازی شخصی مهارت ارائه مطلب و سخنرانی و تسلط کلامی تحلیل رفتار متقابل (TA) برنامه ریزی استراتژیک توسعه و توانمندی های شخصی کودک و فرزند پروری مهارت های زندگی خانواده ذهن آگاه بهداشت روان روانشناسی مدیریت تغییر شخصیت و اختلالات شخصیتی خود شناسی مبانی خودشناسی اعتیاد و بررسی درمان ها نوجوان و هویت شناسی آمادگی پیش از ازدواج زوجین کارگاه مهارت های فرزند پروری گارگاه پرورش استعداد در کودکان کارگاه تربیت جنسی کودکان و نوجوانان کارگاه نقشه زندگی،آموزش دهگانه مهارت های زندگی کارگاه انتخاب همسر و ساختن یک زندگی خوب کارگاه مدیریت شکست عاطفی و عشقی کارگاه ذهن آگاهی، تجربه زندگی در زمان حال کارگاه شخصیت شناسی MBTI کارگاه خودشناسی و خود ارزیابی و توسعه مهارت های ارتباطی کارگاه من توانمند با کسب مهارت اعتماد به نفس و عزت نفس کارگاه نوجوان و هویت یابی کارگاه واکاوی زناشویی و پیشگیری از روابط زناشویی کارگاه خداحافظی با اضطراب، استرس و نگرانی کارگاه پیشگیری از اعتیاد و بزهکار ی و نوجوانان کارگاه مهارت خودآگاهی کارگاه شفای زنانگی

معرفی دپارتمان

روانشناسی، علم کاربردی مطالعه رفتار و فرایندهای ذهنی بر اساس یافته‌های علمی و تحقیق شده می‌باشد. رفتار به فعالیت‌ها و اعمالی اشاره دارد که قابل مشاهده و قابل اندازه گیری می‌باشند، مانند صحبت کردن و راه رفتن، اما فرایندهای ذهنی به اعمال و فرایند‌هایی اشاره دارد که به صورت مستقیم قابل دیدن و درک کردن نیست و نمود آنها را می‌توان در رفتار و دیگر فرایند‌ها مشاهده کرد، مانند تفکر و یا هیجان و ترس. امروزه، روانشناسی از سنین خردسالی و نوجوانی گذشته و پا به مرحله جوانی و بزرگسالی گذاشته است و به درجه‎ای از ثبات و استحكام رسیده است (شاملو، 1370).
روانشناسی با در نظر گرفتن نیازهای طبیعی انسان و درك روح زمان ، به عنوان پرچمدار مطالعه پیچیدگی‎های بشر امروز است. در یک تعریف ساختار شکن از روان شناسی، «روان شناسی عبارت از کشف دروغهایی است که به خود می گوییم و همچنین تعیین حد و مرز راست هاست» در این تعریف انسان موجودی است که نخست باید خود را فتح کند. در نتیجه صداقت تمام عیار با خود پایه روان شناسی است. این تعریف روان شناسی را با خود شناسی پیوند می زند.
مجتمع فنی تبریز با هدف ارتقا آگاهی همه در زمینه روانشناسی اقدام به تشکیل دپارتمان روانشناسی و برگزاری دوره ها و کارگاه های کاربردی روانشناسی کرده است.