نام کاربری
  کلمه عبور

طرح آسا ( آینده سازان ایران )

ICTLogo.jpg

 

طرح "آسا" تضمینی برای آینده شغلی فرزندانمان

کودکان بزرگترین ثروت هر کشور محسوب می شوند و تردیدی وجود ندارد که سرمایه گذاری در راه رفاه و تعلیم و تربیت آنان از سرمایه گذاری در هر رشته دیگری برای آینده کشور سودمندتر است.

 

کشور ما دسترسی همه کودکان را به تحصیل رایگان،فراهم کرده است واکثر کودکان و نوجوانان میتوانند مراحل تحصیلی را به راحتی پشت سر بگذارند و خود را برای زندگی آینده آماده نمایند.ولی در این میان خانواده ها بعنوان اولین پایگاه آموزشی کودکان وظیفه دارند از همان سالهای اولیه بسترهای مناسبی برای آینده شغلی فرزندان خود فراهم سازند. وکودکان و نوجوانان را تشویق کنند که کشف کنند ،بپرسند، درگیر شوند و با هم کار کنند وباهم بیاموزند و همه اینها تاثیر انکار ناپذیری برای آینده شغلی آنها خواهد داشت.کودکان امروز باید  روحیاتی خلاق، نوآور و به عبارت دیگر کارآفرین داشته باشند.

 

مجتمع فنی تبریز با 16 سال سابقه در امر آموزش وبعنوان یکی از اولین مراکز آموزشی تخصصی کودکان در زمینه ICT  با اجرای طرح آسا(آینده سازان ایران) قصد دارد با استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگی، بومی، ملی ،دینی و همیاری والدین ،آینده شغلی کودکان و نوجوانان را تضمین نماید.ما اعتقاد داریم می توان استعدادها وتوانمندی های کودکان را شناخت، رفتارهایشان را بررسی کرد وبا آموزش های تخصصی و کاربردی متناسب با استعدادها نقاط قوت را در مسیر درست و مناسب پرورش داد و نقاط ضعف را کمرنگ تر نمود و کودکان را برای شناخت رشته تحصیلی مناسب و آینده شغلی دلخواه همراهی کرد تا در آینده با عدم رضایت و خشودی از کار وموارد دیگر مواجه نگردند.

 

بنابراین دپارتمانICT کودکان و نوجوانان مجتمع فنی تبریز در نظر دارد علاوه بر افزایش میزان رضایتمندی کودکان از زندگی، زمینه های زیربنایی یک زندگی شاد،پویا ،بهره ور و توام با موفقیت های اقتصادی و اجتماعی و رضایت شغلی را در آینده برای کودکان فراهم نماید.آینده ای که شاید دور از ذهن باشد ولی باید از هم اکنون برای آن برنامه ریزی کرد و این برنامه ریزی حتی شامل کارگاه های آموزشی برای والدین و معرفی راهکارهایی برای ادامه مسیر نیز می باشد.

اهداف طرح آسا:

1-برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی کامپیوتر،ICTو IT،روبوتیک،زبان انگلیسی،کار آفرینی و ...برای کودکان ونوجوانان از سن 4سالگی تا پیش دانشگاهی

2-برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی برای تضمین آینده شغلی کودکان و نوجوان

3-برگزاری دوره های آموزشی ویژه والدین و معرفی راهکارهایی برای برنامه ریزی آموزشی فرزندانشان

4-برگزاری دوره های آموزشی جهت ارتقاء سطح فنی و بروز کردن اطلاعات معلمان

5-تدارک و آماده سازی کودکان و نوجوانان در بهره برداری از فرصت های محیطی و زمینه های کارآفرینی

6-هوشمند سازی مدارس و اجرای طرح آموزشی آسا در مدارس

7-ترکیب وادغام مباحث کارآفرینی با موضوعاتی نظیر ریاضیات،کامپیوتر،علوم اجتماعی

هدف کلی طرح آسا:

آموزش مهارت های لازم و کشف استعدادهای کودکان ونوجوانان وتبدیل مهارت به تخصص برای تضمین آینده شغلی آنها.

 

همیشه به خاطر داشته باشیم کودکان سرمایه های ارزشمندی هستند که اگر به درستی تربیت شوند به گنجی ارزشمند برای جامعه تبدیل خواهند شد در غیر این صورت بار گرانی خواهند شد بر دوش جامعه. پس از این فرصت طلایی پیش رو استفاده نماییم و این ضرب المثل را به خاطر داشته باشیم که بیان می کند: « پول ثروت بی جان است ولی بچه ها ثروت زنده اند.»

 

                                            

 


                                                  internet-kids-logo.gif

عناوین
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجتمع فنی تبریز می باشد.