ورود

دپارتمان ICDL

معرفی دپارتمان ICDL

سواد دیجیتالی در بین جوامع توسعه یافته یک شاخص ویژه محسوب می گردد زیرا با ایجاد آن زیر ساختهای ITو ICT بدرستی اجرا می گردد. یکی از مدارک مورد پذیرش در جوامع بین المللی (مورد قبول در 149 کشور جهان) گواهینامه بین المللی ICDL می باشد که به عنوان سواد کامپیوتری در حوزه عمومی تلقی می شود.
ICDL مخفف عبارت International Computer Driving Licence به معنای گواهینامه بین المللی کاربری کامپیوتر می باشد. بنیاد بین المللی ICDL در کشور ایرلند مستقر است و بیش از 149 کشور جهان عضو این بنیاد می باشد که ایران نیز یکی از اعضای بنیاد بین المللی ICDL می باشد. هدف از برگزاری دوره های بین المللی ICDL همانند سازی و یکسان سازی سواد دیجیتالی و کامپیوتری در کل دنیاست به همین دلیل تمامی دوره ها، سر فصلها، نحوه آزمونها و مدارک بین المللی (Certificate) پایان دوره در تمامی 149 کشور دارای ارزش یکسان می باشند. در ایران مجوز برگزاری دوره ها و آزمونهای بین المللی ICDL به معاونت فن آوری ارتباطات و اطلاعات آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعطا گردیده است. به نظر می رسد به علت فراگیر بودن مدارس حتی در نقاط دور افتاده کشور سیاست دولت از اعطای این مجوز به آموزش و پرورش ترویج سریعتر دوره های بین المللی ICDL باشد. متاسفانه در ایران اکثر افراد جامعه ICDL را فقط با نام مهارتهای هفتگانه ICDL می شناسند در صورتیکه ICDL بین المللی دارای دوره های متنوعی است و طوری طراحی گردیده است که تمامی اقشار جامعه بسته به شرایط سنی و سطح سواد خود بتوانند آن را بیاموزند. مجتمع فنی تبریز به عنوان اولین مؤسسه آموزشی در شمالغرب کشور موفق به اخذ مجوز از وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ICDL ایران برای برگزاری آزمونها به عنوان مرکز (Test Center بین المللی) و آموزشهای دوره های بین المللی ICDL گردیده است. در این قسمت می توانید با کلیه دوره های آموزشی بنیاد بین المللی ICDL آشنا شوید.

  تعداد افراد حاضر: 174       تعداد بازديد امروز: 815       تعداد بازديد ديروز: 3560       تعداد بازديد ماه: 100390       تعداد بازديد ماه گذشته: 211827       تعداد بازديد كل: 24080970