ورود

دپارتمان زبان های برنامه نویسی و طراحی وب

معرفی دپارتمان زبان های برنامه نویسی و طراحی وب

بشر در طول زندگی خود همواره با مسائلی روبرو بوده که هرکدام را به شیوه ای حل نموده است . برای حل ساده ترین تا پیچیده ترین آنها علاوه بر روشهای خاص ، از ابزارهای خاصی نیز استفاده کرده است حال اگر نگاهی به عصر حاضر بیندازیم می بینیم با توجه به اینکه از عمر اینترنت زمان چندانی نمی گذرد تولد پدیده World Wide Web تحولی عظیم در عرصه اینترنت بوجود آورده و باعث سهولت کارها گشته است و این موارد باعث می گردد بشر بیشتر مسائل خود را به وسیله کامپیوتر، نرم افزارهای کامپیوتری و برنامه های تحت وب حل کند.
با توجه به اینکه بکارگیری کامپیوتر و نرم افزارهای کاربردی وهمچنین طراحی صفحات وب از ارکان اساسی در سیستم های مختلف تجاری ،اداری و زندگی روزمره می باشد ، با استفاده از زبانهای برنامه نویسی و برنامه نویسی تحت وب می توان نرم افزار ها و وب سایتهای مختلف تجاری و اداری را طراحی کرده و مورد استفاده قرار داد .
با توجه به کمبود نیروهای متخصص در این زمینه ، مجتمع فنی تبریز به عنوان یکی از پیشروان امر آموزش دوره های تخصصی زبانهای برنامه نویسی و طراحی وب را برگزار می نماید تا فارغ التحصیلان این دوره ها بعنوان نیروهای متخصص بومی پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

دوره آموزشی تربیت برنامه نویس آماده به کار به منظور جبران فاصله بین آموزش های دانشگاهی و نیاز شرکتهای نرم افزاری تدوین شده است. تجربه سالیان طولانی فعالیت آموزشی مجتمع فنی تبریز در برنامه ریزی این دوره برای دانشجویان حوزه IT این امکان را فراهم می سازد که با آموزش مفاهیم پایه ای وب و همچنین آموزش تکنیک ها و ابزارهای برنامه نویسی، بعنوان افراد متخصص و آماده به کار رهسپار شرکتها و بازار کار شوند.دوره آموزشی تربیت برنامه نویس آماده به کار (Fast Track) در مجتمع فنی تبریز پس از برگزاری موفقیت آمیز دوره های MCSA بصورت Fast Track برنامه ریزی شد این دوره شامل مبانی برنامه نویسی،HTML,CSS ، JQuery،ASP.Net ،Visual C#.Net ، ASP.Net MVC ، SQL Server، Ajax، AjaxToolkit، web service (کد پرداخت بانک و ارسال (sms ، در قالب یک دوره آموزشی می باشد. تجربه های قبلی در مورد آموزش دوره های برنامه نویسی نشان دهنده این واقعیت تلخ است که دانشجویان فقط با آموزش یکی از زبانهای برنامه نویسی ( بطور مثال C#.Net) نمی توانند به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوند چرا که برای ورود به بازار حرفه ای استفاده از چند زبان برنامه نویسی که هرکدام مکمل و تکمیل کننده یکدیگر می باشند نیاز هست. لذا دانشجویان با آموزش یک زبان برنامه نویسی با عدم ورود به بازار کار مواجه می شوند و در اکثر موارد نا امیدانه از ادامه این روند منصرف می شوند. لذا بهترین راه حل استفاده از یک دوره واحد تحت عنوان تربیت برنامه نویس آماده به کار بود.

مزیت های این دوره آموزشی:

1- دانشجویان می توانند طی آشنائی با روش های کاربردی در سریع ترین زمان ممکن خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند.
2- با توجه به ثبت نام دوره های موردنیاز به صورت یکجا دانشجویان می توانند با نکات حرفه ای مورد نیاز برای انجام پروژه های نرم افزاری بصورت عملی و کاربردی آشنا شوند.
3- با توجه به برگزاری دوره ها بصورت یکجا بعضی از مباحث مشترک در آموزش زبانهای برنامه نویسی متفاوت حذف می گردد و کل ساعات آموزشی در مدت زمان کمتری به اتمام می رسد و این موضوع باعث صرفه جوئی در وقت و شهریه می گردد ( توضیح مهم اینکه کم شدن ساعات آموزشی به معنی کم شدن سرفصلها نیست)
4- دوره ها فقط در دو روز برگزار می گردد که این امر برای دانشجویان ، کارمندان و متقاضیان شهرها و شهرستانهای اطراف استان به لحاظ برنامه ریزی زمانی می تواند ایده آل باشد.
5- درگیر شدن مستقیم دانشجو با یک پروژه برنامه نویسی و طراحی وب بصورت کاربردی با استفاده از تمامی ابزارها و زبانهای برنامه نویسی مرتبط.

  تعداد افراد حاضر: 172       تعداد بازديد امروز: 427       تعداد بازديد ديروز: 3485       تعداد بازديد ماه: 8675       تعداد بازديد ماه گذشته: 161100       تعداد بازديد كل: 23558866