ورود

UI/UX

70

مبلغ :

تخفیف:

مبلغ برای شما:

20,000,000 ریال

7,200,000 ریال

12,800,000 ریال

ثبت نام
تاریخ و زمان شروع :
1399/12/11
ساعت15:30
روز و ساعات برگزاری:
روزهای زوج 15:30 الی 17

UI/UX

نام دوره آموزشی
UI/UX
ساعت
50 (25 جلسه 1/5 ساعته)
شهریه (ریال)
20,000,000
رئوس مطالب

■ معرفی اجمالی دوره:

وقتی در مورد طراحی صحبت به میان می‌آید؛ اغلب مردم به طراح دیداری یا همان گرافیست فکر می‌کنند و دلیل آن این است که قابل‌فهم‌تر هست. طراحان دیداری کارشان این است که رنگ و تصاویر مناسب را انتخاب می‌کنند. لوگو را طراحی می‌کنند و …. این نوع طراحی همان چیزی است که بیشتر مردم به آن می‌گویند: «هنر». قطعاً همه ما بارها کلمه‌های طراحی رابط کاربری یا تجربه کاربری را شنیده‌ایم، چیزی که هر طراح نرم‌افزاری باید به آن توجه ویژه‌ایی داشته باشد. اگر برنامه‌نویس یا طراح نرم‌افزار باشیم، تجربه‌هایی در این زمینه‌داریم؛ اما متأسفانه به خاطر این‌که به این علم شیرین و این حرفه به‌صورت دانشگاهی پرداخته نشده، با اصول و قواعد طراحی نرم‌افزار آشنا نیستیم.


■ تعریف UI:

 این اصطلاح مخفف کلمه User Interface است. معادل فارسی مناسب برای این کلمه، شاید همان «رابط کاربری» معروف باشد. وظیفه اصلی یک طراح UI یا همان رابط کاربری خوب این است که بتواند صفحه‌ای زیبا و جذاب با استفاده از المان‌های متناسب برای بازدیدکننده ایجاد کند. مثلاً نحوه نمایش محصولات در یک صفحه برای یک سایت فروشگاهی بر عهده طراح رابط کاربری است که می‌تواند با توجه به خلاقیت خود آن‌ها را چیدمان کند تا بتواند بیشترین تأثیر را بر روی بازدیدکننده بگذارد.

 
■ تعریف UX:

 اگر بخواهیم مختصر و مفید بگوییم، تجربه کاربر یا User Experience یا به‌طور مختصر UX به هرگونه احساساتی که کاربران هنگام استفاده از یک محصول دارند گفته می‌شود. اگر به‌اصطلاح «تجربه کاربری» توجه کنیم و به‌خوبی در دو کلمه «تجربه» و “کاربر” عمیق شویم به‌خوبی متوجه تعریف این اصطلاح خواهیم شد. تجربه کاربری اهمیت فراوانی دارد چراکه استفاده از محصولات مختلف را تضمین می‌کند.

 
■ اهداف دوره:

 این دوره مناسب برنامه‌نویس‌ها، طراحان نرم‌افزار، گرافیست‌هایی که قصد دارند به‌صورت تخصصی درزمینهٔ وب یا تلفن همراه کار کنند، طراحان سایت، طراحان اپلیکیشن های تلفن همراه، مدیران محصول نرم‌افزاری و علاقه‌مندان طراحی رابط و تجربه کاربری هست. مبحث UI-UX در دنیای امروز برنامه‌نویسی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تمام گروه‌های برنامه‌نویسی حتماً و لزوماً باید یک متخصص در این زمینه را درون مجموعه خود داشته باشند. شرکت‌های بزرگ برنامه‌نویسی در ایران، امروزه به این نتیجه رسیده‌اند که واگذاری کل پروژه به یک نفر که هم طراحی و کد نویسی را انجام دهد، نتیجه خوبی ندارد و ازاین‌رو تصمیم گرفتند به‌صورت کاملاً تخصصی، یعنی استخدام یک متخصص UI-UX، در این زمینه وارد شوند. این دوره به آموزه‌هایی از طراحی تعاملی می‌پردازد که دانشجو بتواند: ۱- دید کلی نسبت به نیازهای کاربر یک سایت یا اپلیکیشن داشته باشد. ۲- برای رفع نیازهای کاربر راه‌حل‌های مناسب طراحی کند. ۳- با استفاده از قواعد UI و UX طراحی بصری انجام دهد. ۴- بتواند برای بهبود تعامل کاربر راه‌حل‌های جدید ارائه دهد.

 
■ چکیده‌ای از سرفصل‌های دوره:

 • پیش درآمدی بر دوره با ترسیم نقشه‌ راه و تعریف مفاهیم و تاریخچه تجربه کاربری و رابط کاربری
• معرفی الزامات تفکر طراحی برای پیش برد فرآیند طراحی تجربه کاربری
• پرسوناژ، داستان کاربر، جریان کاربر
• تحقیقات کاربری و تحقیقات بازار
• معماری اطلاعات
• کاربردپذیری
• دسترس‌پذیری
• طراحی تعاملی
• گیمیفیکیشن
• طراحی User flow از کاغذ تا Wireframe
• تبدیل Wireframe به Prototype به کمک نرم‌افزار
• آزمودن کاربردپذیری و ارائه پروژه‌ها

  تعداد افراد حاضر: 330       تعداد بازديد امروز: 706       تعداد بازديد ديروز: 9019       تعداد بازديد ماه: 98163       تعداد بازديد ماه گذشته: 221166       تعداد بازديد كل: 31128166